Wypożyczalnia samochodów – nowoczesny pomysł na intratny biznes

Bez kategoriiComments are off for this post.

You Are Here:Wypożyczalnia samochodów – nowoczesny pomysł na intratny biznes

 

Kto nie marzył kiedykolwiek o tym, aby stać się swoim własnym sterem, żaglem i okrętem? Posiadanie własnej działalności gospodarczej to duże zobowiązanie, ale jednocześnie także szansa na uzyskanie niewyobrażalnej swobody. Współczesny rynek jest niezwykle konkurencyjny a szansa na wyróżnienie się od konkurencji nikła. Zdaniem ekspertów niektóre branże wyróżniają się ogromnym potencjałem rozwoju a należą do nich między innymi wypożyczalnie samochodów.

 

 

Jak otworzyć własną wypożyczalnię samochodów? O jakie formalności należy zadbać?

 

Pierwszym krokiem jest stworzenie biznes planu. Inwestycja początkowa jest wysoka, ale przy prawidłowym zagospodarowaniu budżetu i odpowiednim zarządzaniu może szybko się zwrócić. Szukając inspiracji na model biznesowy warto zajrzeć do ofert konkurencyjnych firm.

 

Formalności przy rejestrowaniu wypożyczalni samochodów

 

Decydując się na właściwe rozpoczęcie działalności należy udać się do stosownego dla swojego miejsca zamieszkania Urzędu Miasta/Gminy/Wojewódzkiego. Tam właśnie składa się wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Następnym krokiem jest zgłoszenie siebie i zatrudnianych pracowników do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tam właśnie będą odprowadzane wszelkie należne składki. Konieczna będzie także wizyta w Urzędzie Skarbowym, gdzie nadany zostanie numer NIP. Wraz z urzędnikami określicie również najlepszą dla Was formę opodatkowania.

 

 

Inwestycje w samochody

 

Klienci, jak się okazuje, są coraz bardziej wymagający. Decydując się na wypożyczenie samochodu wymagają tego, aby pojazd był z najwyższej półki, co decyduje o komforcie jego użytkowania. Inwestycja w kilkanaście nowych pojazdów to jednak spory wydatek, na który mogą pozwolić sobie jedynie wiodące wypożyczalnie samochodów o międzynarodowym zasięgu. Pracownicy wypożyczalni  w rozmowie podpowiadają nam jednak, że ciekawą alternatywą może okazać się leasing. Warunki w salonach są coraz atrakcyjniejsze, ponieważ klienci biznesowi w dobie wszechobecnej konkurencyjności są dla nich na wagę złota.

 

Kiedy wszelkie formalności zostaną dopełnione należy również określić regulamin i obostrzenia względem potencjalnego klienta. Ma to na celu zminimalizowanie ryzyka wypadkowości na drogach i nieprawidłowej eksploatacji pojazdów wynikających na przykład z braku doświadczenia potencjalnego kierowcy. W regulaminie oraz w dokumentach umownych zawieranych pomiędzy wypożyczalnią samochodów a klientem powinny znaleźć się takie informacje jak na przykład:

 

  • minimalne, dopuszczalne doświadczenie kierowcy

  • minimalny, dopuszczalny wiek wynajmującego

  • maksymalna ilość pokonanych kilometrów w okresie użytkowania wypożyczonego pojazdu.

 

Ciekawą formą modelu biznesowego dla wypożyczalni samochodów, może okazać się również wdrożenie w ofertę wynajmu krótkoterminowego oraz długoterminowego. Aby wyróżnić się na tle konkurencji można zainwestować także w zatrudnienie kierowców obsługujących na życzenie klienta wynajmowane pojazdy.

 

 

Bardzo istotne jest odpowiednie zarządzanie. Eksperci zalecają, aby przed uruchomieniem działalności rozważyć odbycie specjalistycznego kursu. W polskich ośrodkach szkoleniowych takie kursy organizowane są coraz częściej a ich oferty dostępne są w sieci.

 

Jak widać własna wypożyczalnia samochodów może okazać się niezwykle dochodowym biznesem. Jest to branża trudna i konkurencyjna, ale przy odrobinie zacięcia przedsiębiorczego bez trudu utrzymacie się na rynku i pokonacie czyhającą konkurencję.

 

About the author:

Top