Pozycjonowanie za granicą to zadanie dla ekspertów!

Bez kategoriiComments are off for this post.

You Are Here:Pozycjonowanie za granicą to zadanie dla ekspertów!

 

Jeśli chcesz wejść na rynki zagraniczne ze swoją firma, poważnym wyzwaniem będzie dla ciebie znalezienie się wysoko na listach wyników wyszukiwań w zagranicznych wyszukiwarkach, czyli przede wszystkim w obcojęzycznych wersjach Google’a takich jak Google.de czy Google.com. Ponieważ nie jest to sprawa łatwa, potrzebni ci będą naprawdę wytrawni specjaliści od Search Engine Optimization w zagranicznych wyszukiwarkach – w tej dziedzinie na rynku wyróżnia się mkgroup . Pozycjonowanie za granicą wymaga dużego doświadczenia, znajomości języków obcych oraz wyczucia innych rynków. Trzeba też trzymać rękę na pulsie, bo algorytmy wyszukiwarek regularnie są aktualizowane i to, co pomagało w pozycjonowaniu strony przed miesiącem, dziś może być już nieskuteczne.

 

Pozycjonowanie za granicą wymaga dużego doświadczenia, znajomości języków obcych.
Pozycjonowanie za granicą wymaga dużego doświadczenia.

Zasadniczo pozycjonowanie stron za granicą opiera się na tych samych zasadach, jak pozycjonowanie w Polsce – trzeba zoptymalizować stronę i zdobyć linki. Sa jednak pewne techniczne szczegóły, które mają spory wpływ na to, jak inne wersje wyszukiwarek zobaczą naszą stronę. Punkt pierwszy to domena. Pozycjonowanie za granicą jest łatwiejsze, gdy utworzymy wersję językową strony nie na podstronie tylko jako osobny serwis w domenie z odpowiednią końcówką. Na przykład, jeśli chcemy pozycjonować stronę w Niemczech, wyszukiwarka wyżej oceni stronę z końcówką.de niż z końcówką.pl.

 

Warto też pamiętać, gdy robimy pozycjonowanie za granicą, żeby dokładnie sprawdzić słowa kluczowe, uwzględniając ich trendy. Dlatego eksperci SEO zajmujący się międzynarodowym pozycjonowaniem muszą naprawdę dobrze znać języki obce, by wiedzieć, jakich fraz szukają mieszkańcy danego obszaru językowego. Trzeba tez pamiętać, by stworzyć odpowiednio silne zaplecze pozycjonerskie w językach obcych, bo linki kierujące z polskojęzycznych stron nie pomogą znacząco w podniesieniu pozycji strony, bo zostaną one uznane za sztuczne i mało wiarygodne.

 

About the author:

Top