15 marca 2017

Nieruchomości – sposób na inwestycje

Niskie oprocentowanie lokat bankowych sprawia, że nasi Klienci coraz częściej poszukują alternatywnych możliwości na lokowanie swojego kapitału. Rozwiązanie, które proponujemy osobom i firmom zainteresowanym innymi sposobami na inwestycje – są nieruchomości. Jest to jedna z bardziej stabilnych i pewnych form na zabezpieczenie swojego kapitału. Rynek nieruchomości na całym świecie to doskonała i pewna inwestycja.

W co można inwestować?

Inwestować w nieruchomości można w różny sposób, mogą to być inwestycje w całe budynki, w mieszkania, w pokoje hotelowe, czy piętra biurowców. Ostatnimi czasy pojawiły się również możliwości inwestowania w część pokoju czy pojedyncze miejsce w biurze.

Dobrym wyborem jest także inwestowanie w nieruchomości w miejsca atrakcyjne turystycznie, z tego powodu wielu spośród naszych Klientów wybiera możliwość zakupu nieruchomości na Teneryfie. Decydując się na tego typu metody inwestycyjne mają Państwo możliwość zakupienia na Teneryfie wspaniale położonych apartamentów, które mogą zostać wykorzystane zarówno jako prywatna posiadłość w doskonałej lokalizacji, gdzie można spędzać relaksujące wakacje, a w związku z rosnącymi cenami nieruchomości w tym miejscu po pewnym czasie sprzedać je ze znacznym zyskiem.

Zakup czy wynajem?

Inną możliwością wykorzystania nieruchomości na Teneryfie jest wynajmowanie ich osobom, które chciałby na dłuższy czas zamieszkać w tym słonecznym zakątku świata. Dzięki temu właściciel nieruchomości może wynająć apartament na kilka miesięcy tym samym mieszkańcom i pobierać miesięczny czynsz za wynajem.

Kolejnym sposobem na wykorzystanie nieruchomości na Teneryfie jest możliwość oddanie ich w zarządzanie firmie, która zajmuje się administracją apartamentów pod krótkoterminowy wynajem, z tego typu firmom można rozliczać się poprzez czynsz lub otrzymując procent od zysków z wynajmu go osobom trzecim.

Istnieje wiele możliwości na zagospodarowanie takiej nieruchomości, która nie tylko sama w sobie stanowi wartość, której cena rośnie ze względu na położenie w niezwykle atrakcyjnym turystycznie miejscu, ale mogą również przynieść wartość dodaną, w postaci czynszów.

Inwestycje w hotel – nowy pomysł na biznes

Ciekawą możliwością jest również inwestowanie w hotele oraz piętra hotelowe w miejscach atrakcyjnych turystycznie. Nowością na rynku nieruchomości w Polsce, jednak praktyką obecną od dłuższego czasu na Zachodzie jest także kupowanie pojedynczych pokoi hotelowych, czy nawet części pokoju. Jest to również bardzo interesująca możliwość dla osób, które chciałby zainwestować w zagraniczne nieruchomości. Inwestor kupując część czy cały apartament hotelowy oddaje go jednocześnie w zarządzanie administratorowi hotelu, który wypłaca mu część udziałów z zysku, w zależności od wielkości posiadanych udziałów w pokoju.

Inwestowanie w nieruchomości zagranicą to w swej istocie wiele możliwości, które pozwalają na wybór metody inwestycyjnej dopasowanej do potrzeb i oczekiwań Klienta. Jest to przy tym stabilna i pewna metoda inwestycyjna, dlatego wielu z Państwa wybiera właśnie ten sposób na lokatę kapitału.

Top