16 lutego 2017

Doradztwo podatkowe

Podatki nie mają przed nami żadnych tajemnic!

Jedną z naszych usług, która niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem Klientów jest doradztwo podatkowe.

Nasze działania w tym zakresie obejmują zarówno wsparcie firm w wyborze odpowiedniej formy opodatkowania, w zakresie podatku dochodowego, firmy mogą bowiem zdecydować się na 19% podatek linowy, na 18% i 32% skalę podatkową, a także rozliczenie ryczałtowe poprzez kartę podatkową bądź ryczałt ewidencjonowany. Wybór odpowiedniej formy opodatkowania zależy od formy prawnej przedsiębiorstwa oraz osiąganego dochodu. W różnych branżach i dla różnych firm opłacalne są inne formy opodatkowania, my doradzamy, którą z nich wybrać.

Służymy naszym Klientom również w kwestii doradztwa w stosunku do podatku od towarów i usług. W Polsce obowiązują obecnie trzy rodzaje stawek VAT: 23%, 8% i 5%. Pomagamy Klientom, która z nich odnosi się do prowadzonej przez nich działalności. Pomagamy również skorzystać z tak zwanej preferencyjnej stawki VAT – 0%, której stosowanie jest możliwe, jeśli firma spełnieni odpowiednie warunki. Pomagamy również w ustaleniu, które działania firmy ustawowo nie podlegają pod podatek VAT oraz wspieramy w rozliczeniu VAT-u z zagranicznych faktur oraz w naliczaniu odpowiedniego VAT-u w zależności od kraju, z którym firma prowadzi współpracę.

Szczególną uwagę przywiązujemy również do wsparcia Klientów w zakresie corocznych rozliczeń podatkowych, w tym między innymi rozliczania przychodów z majątkowych praw autorskich.

Nasza firma obok wsparcia i doradztwa podatkowego firm, specjalizuje się również w reprezentowaniu przedsiębiorstw przed organami administracji publicznej. Jeśli zachodzi taka potrzeba reprezentujemy Klientów w Urzędzie Skarbowym, ZUS i innych Urzędach, w zależności od powstałej konieczności i wymagań Klienta. Służymy także wsparciem i radom przed, w trakcie i po kontroli z Urzędu Skarbowego.

Naszym celem jest udzielanie przedsiębiorstwom takich rad, w zakresie prawa podatkowego, aby zastosowanie tegoż prawa okazało się jak najkorzystniejsze dla firmy, która nas wynajęła.

Top