Czym tak naprawdę jest monitoring floty?

Bez kategoriiComments are off for this post.

You Are Here:Czym tak naprawdę jest monitoring floty?

 

Firma transmobil-gps.pl zajmuje się sprzedażą monitoringów przeznaczonych między innymi dla flot transportowych. Jak działają podobne systemy i czy warto przeznaczać na nie pieniądze?

 

Monitoring floty opiera się na odbiornikach gps zmontowanych w każdym poszczególnym samochodzie.
Monitoring floty opiera się na odbiornikach gps.

Jeśli chodzi o drugie pytanie, odpowiedź na nie wydaje się jednoznaczna – warto. Monitoring floty jest niezbędny, jeśli prowadzimy działalność, której przedmiotem jest stały, regularny transport rzeczy lub osób. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zapewnić naszej firmie nieskrępowany rozwój, w tym przede wszystkim logistyczny i finansowy. Odpowiadając natomiast na drugie z postawionych wyżej pytań wskazać należy, iż monitoring floty opiera się na odbiornikach gps zmontowanych w każdym poszczególnym samochodzie. Sygnał z nich przekazywany jest bezpośrednio na ekran komputera znajdującego się w siedzibie firmy, dzięki czemu na bieżąco wiemy, w jakim dokładnie punkcie znajdują się nasi kierowcy, ile czasu i kilometrów dzieli ich od osiągnięcia punktów docelowych podróży, a także czy w czasie pracy nie zajmują się oni innymi, zazwyczaj mało produktywnymi sprawami.

 


Zalety monitoringu floty znacznie przewyższają zatem koszty, jakie trzeba ponieść w związku z zakupem niezbędnego sprzętu. Nie jest to jednak wydatek tak kolosalny, jak mogłoby się wydawać. Warto sprawdzić dostępne na rynku oferty i wybrać odpowiedniego sprzedawcę. Godny polecenia jest na przykład ten wskazany wyżej.

 

About the author:

Top