Czy archiwizowanie dokumentów jest trudne

Bez kategoriiComments are off for this post.

You Are Here:Czy archiwizowanie dokumentów jest trudne

 

Bardzo często w Internecie można natknąć się na strony, które opisują archiwizowanie dokumentów. Strona http://archive-it.pl/ jest tu szczególnym wyjątkiem, gdyż jak wspomniałem temat jest świeży i gorący. Bardzo często kojarzy się nam to z ogromnymi halami, w których na ruchomych szafach ułożone są sterty akt.

 

 

Tak oczywiście jest w rzeczywistości, ale archiwizowanie dokumentów to nie tylko domena wielkich instytutów czy firm, ale niemalże każdego z nas. Czy jest to trudne? W mojej ocenie, same czynności, które nam przy tym towarzyszą nie. Jednak uwaga i czas, jaki musimy poświęcić, aby takie archiwizowanie przebiegło sprawnie do najprzyjemniejszych na pewno nie należą.

 

 

Każdy ze stosownych dokumentów trzeba wziąć fizycznie do ręki i się z nim zapoznać. Musimy przecież wiedzieć, czy jest on istotny czy też nie. Potem należy go opisać a następnie posegregować. Aby archiwizowanie dokumentów przebiegło sprawnie i w miarę możliwości profesjonalnie, należy sporządzić raport z każdej czynności, tak aby za kilka lat, gdy będziemy chcieli do niej powrócić nie zapanował chaos i bałagan.

 

Adwokat z kancelarii w Lublinie, zajmująca się rozwodami klientów.
Adwokat z kancelarii w Lublinie, zajmująca się rozwodami.

 

Warto wcześniej przygotować miejsce, gdzie będziemy odkładać nasze stare segregatory. Należy je umyć, wysuszyć i wyczyścić. Wszak nie wiadomo, kiedy będziemy mieli okazję zrobić to po raz kolejny. Po skończeniu pracy, najlepiej zakryć akta tak, aby nie dostawały się do nich światło słoneczne i wilgoć. W innym wypadku będą one ulegać stopniowej degradacji i archiwizowanie dokumentów pójdzie na marne.

About the author:

Top