Coraz popularniejszy coaching. Studia przyciągają setki chętnych

Bez kategoriiComments are off for this post.

You Are Here:Coraz popularniejszy coaching. Studia przyciągają setki chętnych

To się zdarza coraz częściej – ludzie, którzy nieco po trzydziestce robią woltę i całkowicie zmieniają swoją ścieżkę kariery, zwykle znudzeni i zmęczeni pracą w korporacji chcą iść na swoje. Coraz częściej zawodem, jakie wybierają jest coaching. – Studia w tym zakresie notują ostatnio rekordy popularności – mówią wykładowcy z www.wszechnica.uj.pl , do których często trafiają ludzie widzący swoją przyszłość właśnie jako trenerzy.

Coaching. – Studia w tym zakresie notują ostatnio rekordy popularności.

 

Czy ten trend utrzyma się długo? Nasze czasy stawiają na rozwój, więc mało jest takich kierunków, gdzie potrzeba tak wiele nowych osób, jak właśnie coaching. Studia są najprostszą drogą, by zdobyć ten prestiżowy zawód. Czy są potrzebne? By zostać trenerem nie trzeba mieć konkretnego wykształcenia, ani żadnych dyplomów, jednak absolwenci studiów podkreślają, że na zajęciach zdobyli bardzo dużo cennej wiedzy i praktycznych umiejętności, dzięki czemu czują, że mogą zaoferować klientom naprawdę wysokiej jakości usługi.

To ważne, bo coaching w Polsce często postrzegany jest jako szarlataneria i wyciąganie pieniędzy od naiwnych ludzi. Coach, który skończył studia kierunkowe, może pochwalić się dyplomami i certyfikatami budzi większe zaufanie i pokazuje, że to co ma do zaoferowania ma solidne podstawy naukowe, a on sam poświęcił sporo czasu, by rozwinąć się jako trener. To właśnie takich coachów szukają klienci prywatni i biznesowi.

 

About the author:

Top