Co warto wiedzieć na temat kosztorysów?

Bez kategoriiComments are off for this post.

You Are Here:Co warto wiedzieć na temat kosztorysów?

 

Niektóre osoby, które są zielone na temat budownictwa gdy przeglądają projekty domów z kosztorysem, to nie wiedzą dokładnie o co chodzi. Widzą różne elementy kosztorysu domu i nie rozumieją dokładnie co one zawierają. W tym artykule opiszę dokładniej co zawierają kosztorysy, które znajdziesz www.e-domy.pl , lub na innych podobnych stronach.

 

3 etapy kosztorysu

Nazwałem do roboczo „3 etapami kosztorysów”, które znajdziesz na stronach zawierających projekty domu z kosztorysem. Co prawda nie są to etapy kosztorysu, jednak każdy rodzaj kosztorysu opisuje inny etap wykańczania domu, dlatego uważam, że stosunkowo dobrze ta nazwa oddaje to co chciałem nią przekazać i to co zawierają projekty domów z kosztorysem. Jednak przechodząc do głównej części artykułu:

 

  • Stan surowy otwarty – na tym etapie wybudowany dom posiada jedynie fundamenty, ściany i dach
  • Stan surowy zamknięty – na tym etapie wybudowany dom posiada wszystko co powyżej, oraz dodatkowo jest wyposażony w okna i drzwi
  • Stan deweloperski/wykończony (istnieją różne nazwy tego stanu) – tutaj dom jest gotowy do umeblowania. Jest prąd, woda, są panele położone na podłodze. Teraz czeka tylko aż się do niego wprowadzisz i go umeblujesz

 

Oczywiście pamiętaj oglądając kosztorysy, że nie zawierają one ostatecznej ceny i ta może ulec zmianie. Możesz znaleźć tańszych wykonawców. Jednak dzięki informacjom z tego artykułu będziesz lepiej rozumiał projekty domów z kosztorysem. A ponadto pamiętaj, że informacje podawane przez firmy, które przygotowują projekty domów z kosztorysem są oparte o realne ceny rynkowe.

 

About the author:

Top